Jakie firany wybrać do salonu? Poznaj trendy na sezon 2022!

Salon to niewątpliwie serce każdego domu. To w nim domownicy spędzają czas wolny, relaksują się, ale także przyjmują gości. Można powiedzieć, że pomieszczenie to pełni funkcję wizytówki mieszkańców. Dlatego tak ważne jest by zadbać o urządzenie go w dobrym stylu, między innymi poprzez wybór odpowiednich dodatków. Kluczowym elementem powinny być firany. Perfekcyjnie dobrane firany nie tylko ozdobią okna, ale też mogą poprawić komfort osób przebywających w pomieszczeniu – między innymi poprzez częściową ochronę przed zbyt dużym natężeniem światła.

Czym kierować się przy wyborze firan do pokoju dziennego? 

Z biegiem lat możliwości jeżeli chodzi o mocowanie firan stale się poszerzają. Przed wyborem rodzaju montażu, warto przemyśleć jaki efekt chcemy uzyskać. Klasyczne modele na “żabki” ustąpiły miejsce zasłonom na przelotkach. Te sprawdzą się idealnie gdy docelowo firany będą często rozsuwane. Taśma tunelowa, przez którą przeciągana jest rurka karnisza będzie z kolei najlepsza jeśli marzymy o efektywnych upięciach bądź marszczeniach. Aspekt praktyczny nie powinien być jednak jedynym kryterium. Przed wyborem warto sprecyzować styl do którego chcemy dążyć jeśli chodzi o wystrój salonu.

4 najmodniejsze style w 2022 roku 

Modne firany do salonu to takie, które współgrają z wystrojem całego domu. W tym roku wciąż królują wnętrza w stylu:

-glamour,

-skandynawskim (minimalistycznym),

-boho,

-prowansalskim. 

Dla osób lubujących się we wnętrzach glamour, najodpowiedniejsze będą zasłony sięgające podłogi. Te w typie “blackout”, dodają wnętrzu ponadczasowej elegancji, ale również doskonale zatrzymują światło. Osobom, które cenią sobie minimalistyczny styl i jasne przestrzenie, na pewno spodobają się  subtelne, często półprzezroczyste tkaniny stanowiące jedynie dodatek do reszty wystroju. Na topie wciąż są te w odcieniach bieli i beżu. Fanom stylu boho do gustu powinny przypaść zarówno stonowane propozycje firan w barwach natury, ale także bardziej odważne – wielobarwne. Wnętrza nawiązujące wystrojem do prowansalskich domów, doskonale ocieplą zasłony z wzorami florystycznymi. Uwagę warto pokierować w stronę rozmytych kwiatów, które docenią szczególnie romantyczne dusze. 

Gdzie szukać inspiracji?

Inspiracji odnośnie dekorowania domu, w tym także doboru firan do pokoju dziennego warto szukać w katalogach wnętrzarskich, na forach internetowych, ale przede wszystkim we własnych upodobaniach. Tak jak było to wspomniane we wstępie – salon to wizytówka domu, ale także jego właściciela, który ma się w tym wnętrzu czuć najlepiej.  

About the Author

You may also like these