Jak wybrać modne firany do salonu?

Firany to akcesoria o dużym potencjale dekoracyjnym. Dzięki nim aranżacja wnętrz może nabrać zupełnie nowej osobowości. Prawidłowo dobrane zasłony doskonale podkreślą również wybrany styl aranżacji. Różne rodzaje zasłon wybieramy urządzając wnętrze w stylu glamour, a gdy chcemy nadać wnętrzu ekologiczny charakter, wybieramy różne rodzaje zasłon. Zastanówmy się więc dzisiaj, jak dobrać zasłony do salonu, aby podkreślić niepowtarzalny styl pomieszczenia i dobrze współgrać z wnętrzem pokoju.

Modne firany do salonu – wybieramy kolor

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać zasłony do pokoju, oznacza to, że albo jesteś na etapie jego urządzania, albo Twój salon wymaga zmiany aranżacji. Wymiana zasłon to najszybszy sposób na odświeżenie wnętrza. Wybór konkretnych kolorów i wzorów to bardzo osobista sprawa. Spójrz więc na dostępne cytaty z zasłon i zdecyduj, które kolekcje najbardziej Ci się podobają. Następnie pomyśl o tym i spróbuj wyobrazić sobie, jak zasłony będą komponować się z resztą Twoich mebli i dekoracji. Zastanów się również nad ich kolorami. Jak dobrać zasłony do wnętrza pod względem kolorystycznym? Możesz wybrać dwie ścieżki. Jeśli stworzyłeś neutralną bazę we wnętrzu, np. malując salon na wyrafinowany kolor – biel, beż, szarość, zasłony mogą stanowić wyjątkowy akcent kolorystyczny, który doda wnętrzu figlarnego wyglądu.

Modne firany dopasowane do stylu salonu

Firany są stylizowane nie tylko pod względem koloru, ale także wzornictwa, rodzaju tkaniny i sposobu zapinania. Jednego jesteśmy pewni – jeśli firany tylko dojdą do ziemi. Krótkie firany nie będą wyglądać elegancko, stylowo ani elegancko. Reszta zależy od stylu wnętrza, w jakim mają się pojawić zasłony. Jakie zasłony najlepiej pasują do modnego salonu? Jeśli chcesz zachować nowoczesną aranżację salonu, zastosuj eleganckie, proste zasłony, nie przypinając ich. Nowoczesne aranżacje kochają minimalizm i prostotę. Z drugiej strony, jeśli wolisz wnętrze w stylu klasycznym, możesz zdecydować się na styl z ozdobami, które można ładnie przypiąć specjalnymi klamrami.

Miłośniczki stylizacji glamour z powodzeniem mogą wybrać firany wykonane z delikatnych i błyszczących materiałów i ozdobione mieniącymi się koralikami lub kryształkami. Z drugiej strony, jeśli modna jest botaniczna nuta jest wyraźnie widoczna w Twoim salonie, to firany ozdobione kwiatowymi i roślinnymi wzorami będą do niej idealnie pasować. Trudno więc odpowiedzieć na pytanie jednoznacznie, jak wybrać modne firany do salonu. Wszystko zależy od stylu aranżacji.

About the Author

You may also like these